Meie koerad

Austria seiklused ja nopitud II ja VII koht

Siberi haskid koeraspordi võistlustel

 

Märtsis sai käidud Austrias põhjamaiste kelgukoerte maailmameistrivõistlustel.

Sõit sinna oli ligi 2000 km. Läksime paar päeva varem kohale, et startide ajaks välja puhata.

Enne võistlusterritooriumile saamist pidid kõik koerad läbima veterinaarse kontrolli. Võistluste veterinaarid ei jõudnud meie koerte tervislikku seisundit ära kiita. Siinkohal täname Paarisjalga Loomakliinikut, kelle profesionaalse pilgu all kõik meie kenneli 21 koera on!

 

Esimene päev oli ilma poolest katastroof – sadas vihma ja kelku tõugates vajus jalg pahkluuni läbi raja, koerad samuti. Koerad andsid endast sellegipoolest kõik ja esimese päeva lõpus olime väga kõrgel kümnendal kohal. Ent see päev oli koertele siiski nii raske, et kolmel lõi kõhu lahti ja väljanägemiselt olime kõik, nagu tühjaks pigistatud sidrunid. Eriti noored esimest hooaega võistlevad koerad (kuuest koerast kolm).

Teine päev oli ilma poolest imeilus – ümberringi kõrgusid Gasteini 2600 meetrised mäetipud. Otsustasin hoolimata väsimusest startida ja proovida positsiooni parandada, aga ilmaasjata. Tühi sidrun on tühi sidrun.

Foto kirjeldus ei ole saadaval.

Foto: WSA Worldchampionships Sport Gastein

 

Kolmandal päeval otsustasin olukorda hinnates võistluse katkestada. Sõitsime kohe hommikul stake-out alale ja ootasime Silveri starte. Samal ajal tuli WSA juhtkonnalt teade, et MD, 8 ja 6 koera kelgu stardid jäävad üldse ära. Mul ei olnud sellest suurt midagi, sest ma poleks niikuinii startinud.

Ootasime Silveri starte. Silver oli kindel, et püüüab kolmandal päeval esimese koha kinni, aga saatusel olid teised plaanid… Mõne aja möödudes tuli juhtkonnalt uus teade, et võistlus katkestatakse tugeva tuule tõtt. Tuule tõttu? Ma ei suutnud seda uskuda. Miks tuule tõttu?

Veidi aja pärast saingi oma vastuse. Meie koeri tuli vaatama üks Austria vanapaar, kes täpsustas, et see kõnealune tuul pole mingi tavaline tuul. See on SÜDWIND, mis tuleb lõunapoolsest mäetipust hirmsa hooga alla ja võimendub all orus ja võib isegi inimesed pikali lüüa. Rajatähised ja -piirded olevat olnud juba minema puhutud. Oleks ükskõik mis teisest suunast puhunud, poleks midagi katastroofilist olnud.

Sportgasteini suusamäed olid ka sel päeval suletud, sest gondlid oleksid üle nipli tiire hakanud tegema. Seega kokku kolmel võistluspäeval näitasid mäed kolme erinevat nägu.

 

Kokkuvõtteks, kui minu sõit välja jätta, läks siiski väga hästi:

  • Silver II koht kahe koera suusatajaklassis – koerad Marki & Hambutu.
  • Silver VII koht kahe koera kelgus – koerad HeiHopsti & Rhapsody.

 

Täname ERWIN HECKL photography suurepäraste fotode eest!
Täname WSA Worldchampionships Sport Gastein korraldajaid.