Näitan kõiki 12 tulemust

AGIRREGOIKOA NICKELBACK – EST-01834/22

AGIRREGOIKOA NICKELBACK - EST-01834/22 - NIKI

s. 18.02.2022 i. Always Wins Vigo For Erle e. Agirregoikoa DiiDii värvus: Aguuti Genotüüp: E/- ky/ky aw/- B/- või Em/- ky/ky aw/- B/- lookuse haplotüüp: VP2 HCP2

Aguuti on esivanemate fenotüüp ja on tänapäevaste hallhuntide seas kõige levinum. See värvus on tingitud erinevate geenide alleelide kombinatsioonist, mis annab vöödilise karva. Siberis on kaks genotüübikombinatsiooni, mis annavad selle värvi pealpool, kuid nende genotüüpide vahel on väikesed fenotüübilised erinevused, mis põhjustavad selle värvi varieerumist. Em aguutil on vähemalt nina ja huulte ümber tugev must mask, kuid see võib ulatuda ka silmadele. Nende genotüüpidega karvadel võib olla kaks kuni viis+ laineala. Nende genotüüpide pigmendi ümberlülitumist võivad mõjutada paljud tegurid, nagu vanus, toitumine, karvkatte pikkus, aastaaeg, tervis jne.

NIKELBACK oli kohe sündides minu lemmik, niipea kui teda nägin ütlesin, et ta on minu :) NIKI on väiksest saati olnud väga ilmekas, leplik ja sõbralik kõigiga. Kui kuskil käib mäng siis kindlasti on NIKI seal osaline. Isegi teise pesakonna kutsikatega on sõber ja elavadki koos Willy Wonkaga ühes kennelis. Mängupartnerid on õde Ellu ja sõber Willy Wonka. Palja silmaga ei näe aga kaamera võtab kiirvõttega ülesse selliseid ilmeid, et mine hulluks. Kutsun teda vahepeal jänkupoisiks sest kellelgi ei ole nii pikki tagumisi koibi kui NIKIL. Kui kõndides tunnen, et kellegi pea pannakse mulle pihku siis võin silmad kinni öelda, et see on NIKI kes oma paisid tuli küsima, neid ta ka saab ohtralt. :)

AGIRREGOIKOA HIKIMI WASABI – EST-01832/22

AGIRREGOIKOA HIKIMI WASABI - EST-01832/22 - VASSU

s.18.02.2022 i. Always Wins Vigo For Erle e. Agirregoikoa DiiDii värvus: Punane KB Domino Tanpoint (ametlik nimi puudub) Genotüüp: eA/- KB/- at/- b/b Red Tanpoint (ametlik nimi puudub) Genotüüp: E/- ky/ky at/- B/- lookuse haplotüüp: VP2 HCP3-5 Selle värvusega koerad on täpselt nagu mustal põhinev versioon, kuid must pigment on nüüd pruun.

WASABI on tõsine poiss, väga harva sekkub tittede(õed-vennad) mängu aga mõnikord ikka. Jälgib vanemaid koeri ja püüab neid jäljendada. See omadus oli kõikidel praegustel juhtkoeradel kutsikana nii, et Vassu on suure tõenäosusega tulevane juhtkoer. Wasabi 2 aastane koopia jookseb praegu Norra radadel ja pidi superkoer olema :) Nii, et ootused tema suhtes on kõrged. Nii suurt kutsikat kui Vassu meil varem olnud ei olegi, sündides kaalus ta 705 grammi, tõeline hiiglane. Ühel pildil seisab ta viiekuusena oma 2 aastase venna AC/DC kõrval - no, napilt jääb veel vennale turjakõrguselt alla. :)

ALWAYS WINS VIGO FOR ERLE

ALWAYS WINS VIGO FOR ERLE

EST-01242/19 s.08.07.2018 i.LUMIKIISAN HUSKY WAUDE e.ARE TO RUN OLIVE

Vigo, Viksu, Viku, Papsu, Paps, Papsik, PapaFigo, Papageeno... Heal lapsel mitu nime :) Kõikide nende nimedega ma Papsikut kutsungi ja kõikidele nendele nimedele Papsu reageerib ka. :) Paps tuli meie kennelisse kaugelt, võib vabalt öelda, et teiselt poolt maakera. Tema ja õde Jou-Lii olid väga oodatud ning ootama pidime kaua. See oli üks parimaid otsuseid kenneli aretuse jaoks. Enamus noori koeri kennelis on Papsu pojad, seepärast teda Papsuks kutsungi. :) Kui Paps on kiire siis pojad on veel kiiremad ja jõulisemad. PapaVigo peab end päris sirgu juba ajama, et ikka lastele veel paremat eeskuju näidata. Mulle meeldib, et Viksu annab edasi oma kiirust, iseloomu ja värvust. Aguuti on isiklikult minu lemmikvärv. Karvkate on Papsul lühike, kevadel on ta esimene kes talvekarva lahti laseb ja see käib ruttu vaid mõne päevaga ja puhas. Kui millegi kallal nuriseda siis on see söögiisu. Papsik on suhteliselt niru sööja ja tihtipeale ta oma portsu lõpuni ei söö. Viksu oli minu NR 1, kuni abikaasa hakkas nurisema, et tema tahaks ka võistlustel võita ja nii ma loovutasin Papsu raske südamega temale. Aga mul on minu noored, kes on juba sama head kui nende Papsik :)

AGIRREGOIKOA NUNJO

AGIRREGOIKOA NUNJO

EST-03858/18 s. 07.06.2018 i: Reebook`s Ocean e. Hilde Cold Heart Viktoriya Pride

Nuuno on meie kenneli kõige häbelikum koer. Ta on kõige suurem töömees kui hoo sisse saab. Olen temaga vist kõige rohkem võistelnud kui kellegi teisega. Start on tema häbelikkuse pärast nõrk koht aga, kui hoog juba sees siis on nagu igiliikur, kes isegi mäest ülesse ei jää traavi. Nagu piltidelt näha saab peale minu edukalt ka teistega võistelda. Kõige parem on teda kasutada DS2 distsipliinides, sest talle annab julgust mõte, et kõrval jookseb teine koer. Siis valimegi tavaliselt Nuunole kõrvale mõne väikse ja kiire emase nagu Jou-Lii või Käts. Kutsikana ei olnud ta üldse arg. Argus tuli peale ühes treeningus juhtunud õnnetust. Sellega ma tõendan oma väidet, et arad koerad ei sünni, vaid koeraga peab olema mingi trauma seotud. Muidu on ta üks väga nunnu Nuuno! :)

AGIRREGOIKOA NILSSON

AGIRREGOIKOA NILSSON

s.07.06.2018 i: Reebook`s Ocean e: Hilde Cold Heart Viktoriya Pride

Nilsu on universaalne koer, võin ta sõita anda ükskõik kellele ja ta läheb. Võin ta panna ükskõik kelle kõrvale jooksma ja ta on neutraalne. Võib rakendi juhtkoer olla, kui ka tagarattana rasket tööd teha. Suudab noortega võidu kiirust hoida. Kennelis on alati neutraalne, ei kisu kellegiga tüli. Õhutab kõiki ümber tagahoovi kiireid ringe jooksma. Markiga nad sõbrad ei ole aga koos tehakse aias võidupeale ringe. Nilsson ja Marki on ka sellepärast hea võistluspaar, et mõlemad tahavad teisest kiiremini ja eespool joosta :) Söögiisu on tal mõõdukas, karvkate pigem lühem aga tihe, talvel pole kunagi kahtlustki, et temal külm võiks olla. Igatpidi armastusväärne koer :)

AGIRREGOIKOA LES TROIS ROIS

AGIRREGOIKOA LES TROIS ROIS

EST-02552/20 s. 29.03.2020 i. Always Wins Vigo For Erle e. Arctic Storm

Üliaktiivne. Oma aktiivsusega oli ta kutsikana üks vastik nähvits. Igalpool risti jalus, igal pool ees, alati nõudis tähelepanu. Vaatas sulle suu sisse ja ütles: "Peremees anna ainult käsk, ma täidan kõik su soovid" Kus sa tahad, et ma kõnnin? Kas sinu ees, või taga või äkki kõrval aga kummal pool... Kas tahad ma ajan teised ära? Kas tahad ma kraabin sulle augu aia alla? Tahad ma teen kõige kiiremaid ringe ümber sinu? Tahad ma närin su käsi, ah ei taha. 5 sekundit hiljem: "aga nüüd..." Trois: "Emme vaata kui kiire ma olen, ma olek kõigist ees! Vaata ma hüppan kahe meetri pealt boxi. Kuule emme, sa pole mind vastavalt etiketile veel tervitanud. Kas see ilane koer tülitab sind, tahad hammustan teda? Miks sa midagi ei taha?" Jne, jne... Haski kellega võiks agilitit proovida.

Jah, ja teate mis juhtus kui ta treeningutes hakkas käima? Kogu see üleliigne energia rakendus ja mul on üks ütlemata kiire koer, kelle liini mina tühjaks vändata ei jõua. :) Ja kui nad vennaga(Hei Hopsti Väikevend) kahekesi DS2 ees on siis täiesti võitmatu paar :) Ühesõnaga superman või superdog, ainult keep selja pealt on puudu. :)

AGIRREGOIKOA LUCKNAM PARK

AGIRREGOIKOA LUCKNAM PARK - "Hei Hopsti Väikevend"

EST-02553/20 s. 29.03.2020 i. Always Wins Vigo For Erle e. Arctic Storm

Hopsti on koer kelle ees pean vabandust paluma. Kui ta sündis oli ta väike ja äbarik, sellepärast hakkasin teda Väikevennaks kutsuma. Kahe kuuselt otsustasin Hopsti ära müüa, ostja oli Venemaalt, kui 2020 aastal puhkes esimene koroona pandeemia ja piirid Venemaaga suleti, otsisin transporti maa-alt ja maa-pealt, kuid asjata, piirid olid raudsed, uut omanikku ma aktiivselt enam ei otsinud ja nii jäi Hopsti mulle. Koer kellest ma ei oodanud palju, koer kes jäi müümata, koer kes iseloomu ega välimuse poolest mu lemmik ei olnud, koer kes noris pidevalt teistega tüli, koer kes kargutas kõike mis liigub, koer kes oli pigem arg, koer kes käsklustest välja ei teinud, koer kes...jne. Nüüd pean oma sõnu sööma ja Hei- Hopsti, palun kõigi mõtete eest vabandust, võtan kõik sõnad tagasi - sa oled parim! Kõik eelpool loetletud miinused muutusid päeva pealt nagu võluvitsaga löödult plussideks. Küsite kuidas? Vastus - ma ei tea. Nagu oleks õhtul keegi sõrmi nipsutanud ja hommikul oli teistsugune koer. Nii kiiret teist pole olemas! Hei hopstit kutsun veel ruuduliseks koeraks, ta on kõige ruudulisem koer minu kennelis :)

AGIRREGOIKOA SUVEÖÖ UNENÄGU

AGIRREGOIKOA SUVEÖÖ UNENÄGU - "HAMBUTU"

s. 03.06.2020 i. Always Wins Vigo For Erle e. Agirregoikoa DiiDii ei. Reebook`s Ocean

Kui ühest koerast ülivõrdes rääkida siis võib seda teha Hambutust. Hambutu on oma nime saanud multifilmist Lohetaltsutaja, kus vikingpoisi Kokutise lohe nimi on Hambutu. Hea multikas, soovitan vaadata :) Hambutu on üks piklik koer, ta on kõige piklikum koer kes mul on. Hambutust oli juba kutsikaeas aru saada, et ta on sündinud juhtkoer. Ta on väärikas, arukas, mõistlik, aus, õiglane... jne. Ta on veel väga tugev ja kiire. Tema on DS1-s alati minu esimene valik. Võin ainult aimata milleks see koer teisel ja järgnevatel hooaegadel võimeline on, kui juba esimesel hooajal näitab sellist minekut, et oi-oi-oi. Aga elame näeme :)

AGIRREGOIKOA BOHEMIAN RHAPSODY

AGIRREGOIKOA BOHEMIAN RHAPSODY

EST-03050/20 s: 03.06.2020 i: Always Wins Vigo For Erle e: Agirregoikoa DiiDii ei: Reebook`s Ocean

"RAPSU" on kahtlemata suuretulevikuga väga noor koer, kes jooksis 2022 aasta veebruari kuust on esimestel võistlustel. Ta on suur, tugev ja kiire. Nii nagu kõik noored koerad jooksis ka tema esimesel hooajal tagarattana aga hooaja lõpus oli võimeline juba iseseisvalt rakendit juhtima nii, et suure tõenäosusega saab temast ka suurepärane juhtkoer. Mis mulle tema juures eriti meeldib on Rapsu sõbralikkus nii täiskasvanud koerte kui ka kutsikate suhtes- ta on valmis mängima kõigiga, ta on väga sotsiaalne ja käib perepojaga koos külapeal tšillimas :) Oma sini-pruunide silmadega ja must-oraanži värvusega on rapsu üks väga nägus noormees :)

Agirregoikoa AC/DC Thunderstruck

Sünd: 03.06.2020 EST-03048/20 i: Always Wins Vigo For Erle e: Agirregoikoa DiiDii AC/DC on edev sprinteri kehaehitusega tööliini siberi haski, kes on pärinud 100% emapoolse vanaisa Reebook`s Ocean välimuse. Ta elava loomuga, uudishimulik ja mänguhimuline noor koer kes karjas endale liiga teha ei lase. ACDC on rakendis tööd teinud alles paar kuud. Nagu paljud noored koerad, nii ACDC laseb ennast raja kõrval toimuvast veel ahvatleda ja imetleks heameelega vahepeal mõnda liblikat lilleõiel või püüaks kraavis krõbistavat hiirt :) Praegu on näha, et temast tuleb kahtlemata väga kiire koer aga elame näeme :)

AGIRREGOIKOA VÄIKE REMARQUE – EST-03221/19 – MARKI

AGIRREGOIKOA VÄIKE REMARQUE - EST-03221/19

Sünd: 08.04.2019 i: Always Wins Vigo For Erle e: Arctic Storm

Marki on imeilusa aguuti värvusega väikest kasvu isane siberi haski. Aguuti on siberi haski puhul kindlasti minu lemmikvärv. Marki on väga kiire. Juba kahe aastasena võitis ta koos õe Sassenackiga Östersundi 2022 talve MM-il hõbemedali. Vedama hakkas korralikikult alles teisel hooajal. Ette rakendamisel on ta väga emotsionaalne ja võib tühjast palju kisa tekitada. Enne starti hüppab, viskab selja peale nagu krokodill, kisab nagu põrsas keda on ootamatult sülle võetud jne. ehk teeb korraliku etenduse. Tema pärast peab enne starti rakendit kinni hoidma. Kui läheme karjaga aedikusse jooksma siis on Marki ja Nilsson kõige ees ja kiirendusringide eestvedajad, sellega tõmbavad ka kõik teised koerad käima. Kui abikaasa DS2 klassis võistlema läheb siis on Marki esimene valik, raskem küsimus on, et keda kõrvale panna? Kes sellele kiirusele vastu peaks :)

AGIRREGOIKOA PÄRT TINTINNABULI – EST-03220/19

AGIRREGOIKOA PÄRT TINTINNABULI - EST-03220/19

s: 08.04.2019 i: Always Wins Vigo For Erle e: Arctic Storm

Koer kelle poole pöördudes kasutan lauset "Tinnu, minu elu, minu süda". Päriselt! Tintinnabuli on väga eriline koer. Et temast saab rakendi juht, oli juba kutsikaeas näha. Tintinnabuli on väga ilusa kehaehitusega keskmist kasvu isane koer. Tintinnabuli on erakordse inteligentsiga, esimesel aastal tegi ta tööd rakendi tagumises paaris. Ootamatult tekkis situatsioon, kus oli vaja juhtkoer välja vahetada ja asemele panime Tintinnabuli. Siis selgus, et ta ei ole lihtne veokoer vaid sündinud liider. Ta oli taga töötades meelde jätnud kõik käsklused ja juhtis rakendit nagu vana juhtkoer. Töötamise ajal on Tintinnabuli lojaalne ja aus. Päris oma jooksu leidis kolmandal hooajal ja minek on võimas. Ta võib tööd teha rakendi kõikidel positsioonidel. Meie jaoks on ta A rakendi võistluskoer nii lühikestel kui pikematel distantsidel. Karvkate on lühike, kuid hea aluskarvaga. Sotsiaalselt karjas on Tintinnabuli üks juhtisase kohta tahtev noor isane. Ta on õiglane ja saab kõigiga hästi läbi. Tinnu on üks koertest kelle loovutasin Silverile, saab ka natuke tirri lasta :) Aga mulle on kasvamas üks Tintinnabuli kutsikas - Willy Wonka - kellest suure tõenäosusega kasvab veelgi võimsam veokoer kui papa Tinnu. :)