Sõitudele kelgukoertega saate aja broneerida telefonil: +37256648117
E-mail: agirrehuskyd@gmail.com
Aadress: Viira, 61611 Kolga küla, Nõo vald, Tartumaa

Koerte sõitu hakkame ette valmistama päev enne, koeri kaks tundi enne Teie saabumist.
Kelgu ette rakendatud koerad on treeninud hoaja algusest alates, et sõitude perioodil vormis olla.

Külastus sisaldab tavaliselt (täpne sisu sõltub valitud paketist):
– kenneli ja koerte tutvustust;
– kelgu ja rakendi valmis panemist;
– sõitu kelgukoertega;
– peale sõitu jalutuskäik koos koertega, külalised saavad koeri paitada, oma lemmiku valida ja selfisid teha;
– fotosessioon külastajate ja koertega

Lisaks pakume:
– ürituse/sünnipäeva korraldamiseks siseruume

Näitan 1–12 tulemust 21-st

AGIRREGOIKOA NICKELBACK – EST-01834/22

AGIRREGOIKOA NICKELBACK - EST-01834/22 - NIKI

s. 18.02.2022 i. Always Wins Vigo For Erle e. Agirregoikoa DiiDii värvus: Aguuti Genotüüp: E/- ky/ky aw/- B/- või Em/- ky/ky aw/- B/- lookuse haplotüüp: VP2 HCP2

Aguuti on esivanemate fenotüüp ja on tänapäevaste hallhuntide seas kõige levinum. See värvus on tingitud erinevate geenide alleelide kombinatsioonist, mis annab vöödilise karva. Siberis on kaks genotüübikombinatsiooni, mis annavad selle värvi pealpool, kuid nende genotüüpide vahel on väikesed fenotüübilised erinevused, mis põhjustavad selle värvi varieerumist. Em aguutil on vähemalt nina ja huulte ümber tugev must mask, kuid see võib ulatuda ka silmadele. Nende genotüüpidega karvadel võib olla kaks kuni viis+ laineala. Nende genotüüpide pigmendi ümberlülitumist võivad mõjutada paljud tegurid, nagu vanus, toitumine, karvkatte pikkus, aastaaeg, tervis jne.

NIKELBACK oli kohe sündides minu lemmik, niipea kui teda nägin ütlesin, et ta on minu :) NIKI on väiksest saati olnud väga ilmekas, leplik ja sõbralik kõigiga. Kui kuskil käib mäng siis kindlasti on NIKI seal osaline. Isegi teise pesakonna kutsikatega on sõber ja elavadki koos Willy Wonkaga ühes kennelis. Mängupartnerid on õde Ellu ja sõber Willy Wonka. Palja silmaga ei näe aga kaamera võtab kiirvõttega ülesse selliseid ilmeid, et mine hulluks. Kutsun teda vahepeal jänkupoisiks sest kellelgi ei ole nii pikki tagumisi koibi kui NIKIL. Kui kõndides tunnen, et kellegi pea pannakse mulle pihku siis võin silmad kinni öelda, et see on NIKI kes oma paisid tuli küsima, neid ta ka saab ohtralt. :)

AGIRREGOIKOA HIKIMI WASABI – EST-01832/22

AGIRREGOIKOA HIKIMI WASABI - EST-01832/22 - VASSU

s.18.02.2022 i. Always Wins Vigo For Erle e. Agirregoikoa DiiDii värvus: Punane KB Domino Tanpoint (ametlik nimi puudub) Genotüüp: eA/- KB/- at/- b/b Red Tanpoint (ametlik nimi puudub) Genotüüp: E/- ky/ky at/- B/- lookuse haplotüüp: VP2 HCP3-5 Selle värvusega koerad on täpselt nagu mustal põhinev versioon, kuid must pigment on nüüd pruun.

WASABI on tõsine poiss, väga harva sekkub tittede(õed-vennad) mängu aga mõnikord ikka. Jälgib vanemaid koeri ja püüab neid jäljendada. See omadus oli kõikidel praegustel juhtkoeradel kutsikana nii, et Vassu on suure tõenäosusega tulevane juhtkoer. Wasabi 2 aastane koopia jookseb praegu Norra radadel ja pidi superkoer olema :) Nii, et ootused tema suhtes on kõrged. Nii suurt kutsikat kui Vassu meil varem olnud ei olegi, sündides kaalus ta 705 grammi, tõeline hiiglane. Ühel pildil seisab ta viiekuusena oma 2 aastase venna AC/DC kõrval - no, napilt jääb veel vennale turjakõrguselt alla. :)

AGIRREGOIKOA EILEEN GU – EST-01835/22

AGIRREGOIKOA EILEEN GU - EST-01835/22 - ELLU

s. 17.02.2022 i. Always Wins Vigo For Erle e. Agirregoikoa DiiDii värvus: Tanpoint (ametlik nimi puudub) Genotüüp: E/- ky/ky at/- B/- lookuse haplotüüp: VP2 HCP3-5

Ellu on üks mänguhuviline viie kuune kutsikas. DiiDii ja Vigo pesakondadest plaanisingi ühe emase endale jätta. Kuna pesakondades on olnud kokku ainult 3 emast kutsikat, kellest üks läks Saksamaale, üks Eestisse pikamaasõitudeks siis Ellu oli viimane ja jääbki viimaseks, sest Eesti Kennelliidu tõuaretusmääruse kohaselt on Eestis ühel vanemate paaril lubatud elujooksul ainult kaks pesakonda teha ja need on tehtud. Ellust kasvab kindlasti suurt kasvu, piklik kiitsakas emane, sünnikaal oli tal 650g. Hästi sarnane oma 2 aastasele täisvennale Hambutule vt. isased koerad. Iseloomult on ta väga mõistlik, sõbralik aga kogu aeg kiusab vendasid ja siis kui vennad haiget teevad on pahandus majas. Pean talle kogu aeg meelde tuletama, et Ellu meie närvi ei lähe :) Korra on puhkehetk nagu fotodelt näha ja kohe uuesti mängima.

ALWAYS WINS VIVA LA VIDA – EST-01241/19

ALWAYS WINS VIVA LA VIDA - EST-01241/19 - Jou-Lii

s. 08.07.2018 i. LUMIKIISAN HUSKY WAUDE e. ARE TO RUN OLIVE värvus: Aguuti Genotüüp: E/- ky/ky aw/- B/- või Em/- ky/ky aw/- B/- lookuse haplotüüp: VP2 HCP2

Aguuti on esivanemate fenotüüp ja on tänapäevaste hallhuntide seas kõige levinum. See värvus on tingitud erinevate geenide alleelide kombinatsioonist, mis annab vöödilise karva. Siberis on kaks genotüübikombinatsiooni, mis annavad selle värvi pealpool, kuid nende genotüüpide vahel on väikesed fenotüübilised erinevused, mis põhjustavad selle värvi varieerumist. Em aguutil on vähemalt nina ja huulte ümber tugev must mask, kuid see võib ulatuda ka silmadele. Nende genotüüpidega karvadel võib olla kaks kuni viis+ laineala. Nende genotüüpide pigmendi ümberlülitumist võivad mõjutada paljud tegurid, nagu vanus, toitumine, karvkatte pikkus, aastaaeg, tervis jne.

Jou-Lii, minu sõstrasilmne neiu. Kui Jou-Lii sulle otsa vaatab siis võid nendesse silmadesse uppuda. Oma nime sai Jou-Lii ühest minu lemmiklaulust, Dolly Parton - Joulene: httpJs://www.youtube.com/watch?v=L0eeSoU35wM Minu süda kulub talle ja tema süda kuulub mulle. Jou-Lii on väike aga väga kiire emane tööliini siberi haski, kes teeb oma tööd täie tõsidusega, vahepeal on tunne, et ta enne langeb surnult maha kui vedamise järgi jätab. Kui Karmen esimest korda kasutas Jou-Liid juhtkoerana siis rajalt naastes ütles ühe sõna: "Wow"! Jou-Lii on lihtsalt armastusväärne ja võidab kohe ka kõigi kenneli külaliste südamed. Ta lihtsalt paneb oma käpad su peale ja vaatab sügavalt-sügavalt silma. Kennelis on ta kõikide teiste emastega pigem alandlik aga oma "sõbranna" Ronjaga jooksevad ühe ringi kõrvu koos turjad püsti, siis saavutatakse mingi sõnatu kokkulepe ja rahu maapeal. Kui seenele lähen siis Jou-Lii on üks koertest kes alati kaasa saab sest minust kaugele ta ei lähe ja poole sõna pealt kuulab käsklust SIIA. :) Mida üldiselt ühele siberi haskile on väga raske selgeks õpetada. Jou-Lii on Papsu õde, kaks oraanži koera, koos tulid nad minu juurde maailma teise külje pealt. :) Väga oodatud kutsikad olid nad. Mõlemale sobivad oraanži värvi rakmed ja kaelarihmad, siis need on nad ka saanud. Jou-Lii on läbinud PKKK töökatsed suurepärase tulemusega: VEO-1. Positsioon rakendis - juhtkoer. Iseloom - armastusväärne :)

AKIRA RED ROCKET – EST-01677/18 – LIMPSI

AKIRA RED ROCKET - EST-01677/18 - LIMPSI

s. 15.10.2017

Limpsi on efektse välimusega väikest kasvu emane haski. Veab tublisti ja kiiresti, liini lonti ei lase. Limpsi on universaalne koer, saan teda laenata ükskõik kellele ja Limpsi teeb ausalt oma töö alati ära. Suures rakendis jookseb Limpsi enamasti kuskil keskel aga ta on ka täiesti võimeline iseseisvalt rakendit juhtima.

ARCTIC STORM – EST-01676/18

ARCTIC STORM - EST-01676/18

s. 15.10.2017 e. SEVERNAYA NADEZHDA UMNITSA i. YLAJÄRVIS HT JOAR

TORMI, TORMAJA, TOBUTORMI... Tormi on jäle hea laps kellel mitu nime :) Kui tahaks naerda siis võib natuke aega Tormit jälgida ja kindlasti saab naerda. Legendaarsed on Tobutormi ja tema õe Limpsi stardid, kahekesi on nad nagu pingpongi pallid, kes ei jõua stardipauku ära oodata. Tormajal on väga vinge jooksutehnika, selline voolav ja lisaks veel meeletu jooksutahe. Praegused meie parimad võistluskoerad nagu Tintinaabuli, Marki(2022 Östersundi MM hõbe DS2), Sassenack(2022 Östersundi MM hõbe DS2) ja Catness on Tormi kutsikad. Pesakonna viies kutsikas rändas Moskvasse kus on juba korra võitnud Venemaa meistrivõistlused. Tormi annab kutsikatele edasi oma jooksustiili ja see meile meeldib. ;) Tormi on suuruselt üks väiksem emane koer meie kennelis. Kui ühe koera kohta võib öelda koerkloun siis on see kindlasti Tormaja. :)

LAITKIPER’S YACAPUCCINO

LAITKIPER'S YACAPUCCINO - CAPU

EST-00352/22 s. 10.06.2020 i. MARS ULTOR TANK e. SOULRAYS MOTOKO

Capu on üks ilus tüdruk kellega meil on suured plaanid :) Capu sai võistlusvanusesse 2022 talvel ja esimesena võttis osa 150km pikkusest pikamaavõistlusest "Talvõtii". Capu on kõrge jala ja pika sabaga sale tüdruk. :) Arvan, et ei eksi kui ütlen, et ta on kõige kõrgema turjaga emane koer meie kennelis. Vaatamata oma noorele eale proovib ta kennelis alfaemase kohta juba endale nõuda. Kui aias ringi silkab siis teeb ainult temale omapärast peenikest ininat nii, et kogu aeg pean küsima: "Capu, mis sa inised?" Kõige rohkem tema juures meeldib mulle tema jooksutehnika. Võiks öelda, et tal on voolav tehnika. Väga äge! Capu isa - TANK koos oma perenaise Anna Glasunovaga on mitmekordne maailmameister ja Venemaa meister. Nii, et Capu kannab endas väga häid geene. 2023 aastal on plaanis temalt üks pesakond võtta. Aga alati ütlen oma noorele sõbrale, et jumal taevas naerab kui inimene plaane teeb. Elame näeme! :)

ALWAYS WINS VIGO FOR ERLE

ALWAYS WINS VIGO FOR ERLE

EST-01242/19 s.08.07.2018 i.LUMIKIISAN HUSKY WAUDE e.ARE TO RUN OLIVE

Vigo, Viksu, Viku, Papsu, Paps, Papsik, PapaFigo, Papageeno... Heal lapsel mitu nime :) Kõikide nende nimedega ma Papsikut kutsungi ja kõikidele nendele nimedele Papsu reageerib ka. :) Paps tuli meie kennelisse kaugelt, võib vabalt öelda, et teiselt poolt maakera. Tema ja õde Jou-Lii olid väga oodatud ning ootama pidime kaua. See oli üks parimaid otsuseid kenneli aretuse jaoks. Enamus noori koeri kennelis on Papsu pojad, seepärast teda Papsuks kutsungi. :) Kui Paps on kiire siis pojad on veel kiiremad ja jõulisemad. PapaVigo peab end päris sirgu juba ajama, et ikka lastele veel paremat eeskuju näidata. Mulle meeldib, et Viksu annab edasi oma kiirust, iseloomu ja värvust. Aguuti on isiklikult minu lemmikvärv. Karvkate on Papsul lühike, kevadel on ta esimene kes talvekarva lahti laseb ja see käib ruttu vaid mõne päevaga ja puhas. Kui millegi kallal nuriseda siis on see söögiisu. Papsik on suhteliselt niru sööja ja tihtipeale ta oma portsu lõpuni ei söö. Viksu oli minu NR 1, kuni abikaasa hakkas nurisema, et tema tahaks ka võistlustel võita ja nii ma loovutasin Papsu raske südamega temale. Aga mul on minu noored, kes on juba sama head kui nende Papsik :)

AGIRREGOIKOA NUNJO

AGIRREGOIKOA NUNJO

EST-03858/18 s. 07.06.2018 i: Reebook`s Ocean e. Hilde Cold Heart Viktoriya Pride

Nuuno on meie kenneli kõige häbelikum koer. Ta on kõige suurem töömees kui hoo sisse saab. Olen temaga vist kõige rohkem võistelnud kui kellegi teisega. Start on tema häbelikkuse pärast nõrk koht aga, kui hoog juba sees siis on nagu igiliikur, kes isegi mäest ülesse ei jää traavi. Nagu piltidelt näha saab peale minu edukalt ka teistega võistelda. Kõige parem on teda kasutada DS2 distsipliinides, sest talle annab julgust mõte, et kõrval jookseb teine koer. Siis valimegi tavaliselt Nuunole kõrvale mõne väikse ja kiire emase nagu Jou-Lii või Käts. Kutsikana ei olnud ta üldse arg. Argus tuli peale ühes treeningus juhtunud õnnetust. Sellega ma tõendan oma väidet, et arad koerad ei sünni, vaid koeraga peab olema mingi trauma seotud. Muidu on ta üks väga nunnu Nuuno! :)

AGIRREGOIKOA NILSSON

AGIRREGOIKOA NILSSON

s.07.06.2018 i: Reebook`s Ocean e: Hilde Cold Heart Viktoriya Pride

Nilsu on universaalne koer, võin ta sõita anda ükskõik kellele ja ta läheb. Võin ta panna ükskõik kelle kõrvale jooksma ja ta on neutraalne. Võib rakendi juhtkoer olla, kui ka tagarattana rasket tööd teha. Suudab noortega võidu kiirust hoida. Kennelis on alati neutraalne, ei kisu kellegiga tüli. Õhutab kõiki ümber tagahoovi kiireid ringe jooksma. Markiga nad sõbrad ei ole aga koos tehakse aias võidupeale ringe. Nilsson ja Marki on ka sellepärast hea võistluspaar, et mõlemad tahavad teisest kiiremini ja eespool joosta :) Söögiisu on tal mõõdukas, karvkate pigem lühem aga tihe, talvel pole kunagi kahtlustki, et temal külm võiks olla. Igatpidi armastusväärne koer :)

AGIRREGOIKOA LES TROIS ROIS

AGIRREGOIKOA LES TROIS ROIS

EST-02552/20 s. 29.03.2020 i. Always Wins Vigo For Erle e. Arctic Storm

Üliaktiivne. Oma aktiivsusega oli ta kutsikana üks vastik nähvits. Igalpool risti jalus, igal pool ees, alati nõudis tähelepanu. Vaatas sulle suu sisse ja ütles: "Peremees anna ainult käsk, ma täidan kõik su soovid" Kus sa tahad, et ma kõnnin? Kas sinu ees, või taga või äkki kõrval aga kummal pool... Kas tahad ma ajan teised ära? Kas tahad ma kraabin sulle augu aia alla? Tahad ma teen kõige kiiremaid ringe ümber sinu? Tahad ma närin su käsi, ah ei taha. 5 sekundit hiljem: "aga nüüd..." Trois: "Emme vaata kui kiire ma olen, ma olek kõigist ees! Vaata ma hüppan kahe meetri pealt boxi. Kuule emme, sa pole mind vastavalt etiketile veel tervitanud. Kas see ilane koer tülitab sind, tahad hammustan teda? Miks sa midagi ei taha?" Jne, jne... Haski kellega võiks agilitit proovida.

Jah, ja teate mis juhtus kui ta treeningutes hakkas käima? Kogu see üleliigne energia rakendus ja mul on üks ütlemata kiire koer, kelle liini mina tühjaks vändata ei jõua. :) Ja kui nad vennaga(Hei Hopsti Väikevend) kahekesi DS2 ees on siis täiesti võitmatu paar :) Ühesõnaga superman või superdog, ainult keep selja pealt on puudu. :)

AGIRREGOIKOA LUCKNAM PARK

AGIRREGOIKOA LUCKNAM PARK - "Hei Hopsti Väikevend"

EST-02553/20 s. 29.03.2020 i. Always Wins Vigo For Erle e. Arctic Storm

Hopsti on koer kelle ees pean vabandust paluma. Kui ta sündis oli ta väike ja äbarik, sellepärast hakkasin teda Väikevennaks kutsuma. Kahe kuuselt otsustasin Hopsti ära müüa, ostja oli Venemaalt, kui 2020 aastal puhkes esimene koroona pandeemia ja piirid Venemaaga suleti, otsisin transporti maa-alt ja maa-pealt, kuid asjata, piirid olid raudsed, uut omanikku ma aktiivselt enam ei otsinud ja nii jäi Hopsti mulle. Koer kellest ma ei oodanud palju, koer kes jäi müümata, koer kes iseloomu ega välimuse poolest mu lemmik ei olnud, koer kes noris pidevalt teistega tüli, koer kes kargutas kõike mis liigub, koer kes oli pigem arg, koer kes käsklustest välja ei teinud, koer kes...jne. Nüüd pean oma sõnu sööma ja Hei- Hopsti, palun kõigi mõtete eest vabandust, võtan kõik sõnad tagasi - sa oled parim! Kõik eelpool loetletud miinused muutusid päeva pealt nagu võluvitsaga löödult plussideks. Küsite kuidas? Vastus - ma ei tea. Nagu oleks õhtul keegi sõrmi nipsutanud ja hommikul oli teistsugune koer. Nii kiiret teist pole olemas! Hei hopstit kutsun veel ruuduliseks koeraks, ta on kõige ruudulisem koer minu kennelis :)