Näitan kõiki 9 tulemust

AGIRREGOIKOA EILEEN GU – EST-01835/22

AGIRREGOIKOA EILEEN GU - EST-01835/22 - ELLU

s. 17.02.2022 i. Always Wins Vigo For Erle e. Agirregoikoa DiiDii värvus: Tanpoint (ametlik nimi puudub) Genotüüp: E/- ky/ky at/- B/- lookuse haplotüüp: VP2 HCP3-5

Ellu on üks mänguhuviline viie kuune kutsikas. DiiDii ja Vigo pesakondadest plaanisingi ühe emase endale jätta. Kuna pesakondades on olnud kokku ainult 3 emast kutsikat, kellest üks läks Saksamaale, üks Eestisse pikamaasõitudeks siis Ellu oli viimane ja jääbki viimaseks, sest Eesti Kennelliidu tõuaretusmääruse kohaselt on Eestis ühel vanemate paaril lubatud elujooksul ainult kaks pesakonda teha ja need on tehtud. Ellust kasvab kindlasti suurt kasvu, piklik kiitsakas emane, sünnikaal oli tal 650g. Hästi sarnane oma 2 aastasele täisvennale Hambutule vt. isased koerad. Iseloomult on ta väga mõistlik, sõbralik aga kogu aeg kiusab vendasid ja siis kui vennad haiget teevad on pahandus majas. Pean talle kogu aeg meelde tuletama, et Ellu meie närvi ei lähe :) Korra on puhkehetk nagu fotodelt näha ja kohe uuesti mängima.

ALWAYS WINS VIVA LA VIDA – EST-01241/19

ALWAYS WINS VIVA LA VIDA - EST-01241/19 - Jou-Lii

s. 08.07.2018 i. LUMIKIISAN HUSKY WAUDE e. ARE TO RUN OLIVE värvus: Aguuti Genotüüp: E/- ky/ky aw/- B/- või Em/- ky/ky aw/- B/- lookuse haplotüüp: VP2 HCP2

Aguuti on esivanemate fenotüüp ja on tänapäevaste hallhuntide seas kõige levinum. See värvus on tingitud erinevate geenide alleelide kombinatsioonist, mis annab vöödilise karva. Siberis on kaks genotüübikombinatsiooni, mis annavad selle värvi pealpool, kuid nende genotüüpide vahel on väikesed fenotüübilised erinevused, mis põhjustavad selle värvi varieerumist. Em aguutil on vähemalt nina ja huulte ümber tugev must mask, kuid see võib ulatuda ka silmadele. Nende genotüüpidega karvadel võib olla kaks kuni viis+ laineala. Nende genotüüpide pigmendi ümberlülitumist võivad mõjutada paljud tegurid, nagu vanus, toitumine, karvkatte pikkus, aastaaeg, tervis jne.

Jou-Lii, minu sõstrasilmne neiu. Kui Jou-Lii sulle otsa vaatab siis võid nendesse silmadesse uppuda. Oma nime sai Jou-Lii ühest minu lemmiklaulust, Dolly Parton - Joulene: httpJs://www.youtube.com/watch?v=L0eeSoU35wM Minu süda kulub talle ja tema süda kuulub mulle. Jou-Lii on väike aga väga kiire emane tööliini siberi haski, kes teeb oma tööd täie tõsidusega, vahepeal on tunne, et ta enne langeb surnult maha kui vedamise järgi jätab. Kui Karmen esimest korda kasutas Jou-Liid juhtkoerana siis rajalt naastes ütles ühe sõna: "Wow"! Jou-Lii on lihtsalt armastusväärne ja võidab kohe ka kõigi kenneli külaliste südamed. Ta lihtsalt paneb oma käpad su peale ja vaatab sügavalt-sügavalt silma. Kennelis on ta kõikide teiste emastega pigem alandlik aga oma "sõbranna" Ronjaga jooksevad ühe ringi kõrvu koos turjad püsti, siis saavutatakse mingi sõnatu kokkulepe ja rahu maapeal. Kui seenele lähen siis Jou-Lii on üks koertest kes alati kaasa saab sest minust kaugele ta ei lähe ja poole sõna pealt kuulab käsklust SIIA. :) Mida üldiselt ühele siberi haskile on väga raske selgeks õpetada. Jou-Lii on Papsu õde, kaks oraanži koera, koos tulid nad minu juurde maailma teise külje pealt. :) Väga oodatud kutsikad olid nad. Mõlemale sobivad oraanži värvi rakmed ja kaelarihmad, siis need on nad ka saanud. Jou-Lii on läbinud PKKK töökatsed suurepärase tulemusega: VEO-1. Positsioon rakendis - juhtkoer. Iseloom - armastusväärne :)

AKIRA RED ROCKET – EST-01677/18 – LIMPSI

AKIRA RED ROCKET - EST-01677/18 - LIMPSI

s. 15.10.2017

Limpsi on efektse välimusega väikest kasvu emane haski. Veab tublisti ja kiiresti, liini lonti ei lase. Limpsi on universaalne koer, saan teda laenata ükskõik kellele ja Limpsi teeb ausalt oma töö alati ära. Suures rakendis jookseb Limpsi enamasti kuskil keskel aga ta on ka täiesti võimeline iseseisvalt rakendit juhtima.

ARCTIC STORM – EST-01676/18

ARCTIC STORM - EST-01676/18

s. 15.10.2017 e. SEVERNAYA NADEZHDA UMNITSA i. YLAJÄRVIS HT JOAR

TORMI, TORMAJA, TOBUTORMI... Tormi on jäle hea laps kellel mitu nime :) Kui tahaks naerda siis võib natuke aega Tormit jälgida ja kindlasti saab naerda. Legendaarsed on Tobutormi ja tema õe Limpsi stardid, kahekesi on nad nagu pingpongi pallid, kes ei jõua stardipauku ära oodata. Tormajal on väga vinge jooksutehnika, selline voolav ja lisaks veel meeletu jooksutahe. Praegused meie parimad võistluskoerad nagu Tintinaabuli, Marki(2022 Östersundi MM hõbe DS2), Sassenack(2022 Östersundi MM hõbe DS2) ja Catness on Tormi kutsikad. Pesakonna viies kutsikas rändas Moskvasse kus on juba korra võitnud Venemaa meistrivõistlused. Tormi annab kutsikatele edasi oma jooksustiili ja see meile meeldib. ;) Tormi on suuruselt üks väiksem emane koer meie kennelis. Kui ühe koera kohta võib öelda koerkloun siis on see kindlasti Tormaja. :)

LAITKIPER’S YACAPUCCINO

LAITKIPER'S YACAPUCCINO - CAPU

EST-00352/22 s. 10.06.2020 i. MARS ULTOR TANK e. SOULRAYS MOTOKO

Capu on üks ilus tüdruk kellega meil on suured plaanid :) Capu sai võistlusvanusesse 2022 talvel ja esimesena võttis osa 150km pikkusest pikamaavõistlusest "Talvõtii". Capu on kõrge jala ja pika sabaga sale tüdruk. :) Arvan, et ei eksi kui ütlen, et ta on kõige kõrgema turjaga emane koer meie kennelis. Vaatamata oma noorele eale proovib ta kennelis alfaemase kohta juba endale nõuda. Kui aias ringi silkab siis teeb ainult temale omapärast peenikest ininat nii, et kogu aeg pean küsima: "Capu, mis sa inised?" Kõige rohkem tema juures meeldib mulle tema jooksutehnika. Võiks öelda, et tal on voolav tehnika. Väga äge! Capu isa - TANK koos oma perenaise Anna Glasunovaga on mitmekordne maailmameister ja Venemaa meister. Nii, et Capu kannab endas väga häid geene. 2023 aastal on plaanis temalt üks pesakond võtta. Aga alati ütlen oma noorele sõbrale, et jumal taevas naerab kui inimene plaane teeb. Elame näeme! :)

HILDE COLD HEART VIKTORIYA PRIDE – EST-04298/16

HILDE COLD HEART VIKTORIYA PRIDE - EST-04298/16 - RONJA

KOER - PROFESSOR EESTI TŠEMPION EKL PKKK - VEO3s. 14.12.2015 Pärilike silmahaiguste uuring - leiuta Düsplaasia -A/A Küünarliigeste uuring - 0/0

Meie kenneli matriarh, kõikeide ema ja kõikide vanaema. Ei oskagi öelda millega me tema ära teenisime aga elu lihtsalt tõi ta meie juurde - UKRAINAST, täiesti juhuslikult. Aga elu pidigi juhustest koosnema. Minu armas vanaonu Hamburgist armastas rääkida lugu vana Kreeka mütoloogiast. Elas kord vanas Kreekas poiss nimega Kairos(juhus, võimalus, saatus). Kairosel oli selline soeng, et ees oli väike juuksetukk ja tagant kiilas. Kairose said kätte ainult siis kui kasutasid juhust kui ta sulle vastu tuli ja haarasid tukast. Kui Kairos juba möödas oli siis võisid paljast pealage tagantpoolt krabada nii palju tahtsid aga kätte teda enam ei saanud. Vot selline lugu. Täna on Ronja aretaja Ukrainas koos oma suure kenneliga sõjapõgenik. :( Kui kellelgi on kennelis sõnaõigust siis Ronjal. Ronja võib ainuüksi oma pilguga teise koera pikali panna, Ronja pilk on ka minu FB konto päise foto. Iseloomult nõudlik aga õiglane. Lõrin on kõva aga hambaid kunagi ei kasuta. Kui meil on vaja algajale või lapsele turvaliselt veokoerasporti õpetada siis on Ronja alati esimene valik. Nagu iga haski on ka tema koomik, inimestega ülisõbralik ja mänguhuviline. Isu on tal ülihea nii, et enamus ajast on dieedi peal.

Välimiku - Eesti Tšempion Töökoerana hinnatud Eesti Kennelliidu PKKK poolt VEO3 tiitliga.

Ronja on on puhas aretus- ja töökoer. Vaatamata oma vanusele ja tihedale ajakavale aretuses lööb ta aktiivselt kaasa nii treeningutes kui ka võistlustel. Mitte keegi ei taha nii hirmsasti vedada ja kõige ees olla kui tema. Oma iseloomu, suurust ja veotahet on ta pärandanud kõikidele oma kutsikatele. Välimust annab ta vähe edasi aga selle eest teame, et kutsikatest 99% on välimuselt isasse. Kõigist kutsikatest on sirgunud suurepärased kelgukoerad - kiired ja tugevad.

AGIRREGOIKOA DIIDII – EST-03856/18

AGIRREGOIKOA DIIDII - Tiidu–Tuudu–Tutti

s. 07.06.2018 i: Reebook`s Ocean e: Hilde Cold Heart Viktoryia Pride

DiiDii on meie kenneli pärl, lisaks efektsele välimusele on ta ka väga hea veokoer - väga tugev. Diidii on vist ainuke koer keda ma ei ole pidanud ergutama "edasi, edasi, ..." sest tal on alati nelivedu sees, liin pingul ja kogu aeg valmis minema. Rakendis saan teda kasutada nii juhtkoerana kui tagarattana, viimast just tema jõu tõttu, mida tal on rohkem kui mõnel isasel koeral. Diidii on kinkinud meile kaks suurepärast pesakonda, kellest kahe aastased jooksevad juba väga tublisti võistlusrakendites. Minu sõber võttis endale kutsika Diidii pesakonnast just eelpool loetud suurepäraste omaduste pärast ja lisakiituseks veel suurepärase iseloomu tõttu. Omalt poolt võin lisada veel, et Diidii kutsikad on olnud alati efektse värvusega, nad on suured, tugevad, kiired ja väga rahuliku iseloomuga. Preguseks on lapsi laiali suures maailmas - Eestis, Norras, Saksamaal ja Lätis.

Terviseuuringud: pärilik katarakt -leiuta. Auhinnatud EKL PKKK poolt: VEO-1

Foto: Sigrit Keerd

AGIRREGOIKOA ÖÖLAPS CATNESS – EST-03223/19 – KÄTS

AGIRREGOIKOA ÖÖLAPS CATNESS - EST-03223/19 - KÄTS

sünd: 08.04.2019 e: Arctic Storm i: Always Wins Vigo For Erle

Catness on väga ilusa ekstrejööriga, kuiva kehaehitusega, kiire ja ilmeka väljanägemisega noor emane tööliini siberi haski. Kui tekib vajadus kedagi kiiret ratta ette leida siis valime just tema. Iseloomult on Kätu ülisõbralik lipitseja, kui nii võib öelda. Karjas toimetab pigem omaette. Jalutusringi esimeses pooles on ta kuhugi kadunud aga teises pooles läheneb mulle iga 100 meetri tagant, peas moosivarga nägu ja nõuab oma silitused kätte. :) Rakendis teeb ausalt tööd ja võib joosta nii liidri positsioonil kui ka taga pool. Sel hooajal käis mingi krõps ja Kätu muutus ideaalseks liiderkoeraks, täidab koerajuhi käsklused poolelt sõnalt. Ja kuna ta on ka väga kiire siis enamus treeningud ja võistlused jookseb Kätu liidri positsioonil. Kui plaanid täide lähevad, siis plaanime temalt tulevikus ühte pesakonda kutsikaid.

AGIRREGOIKOA PÄIKESEKIIR SASSENACK – EST-03222/19

AGIRREGOIKOA PÄIKESEKIIR SASSENACK - EST-03222/19 - SASSU

s: 08.04.2019 i: Always Wins Vigo for Erle e. Arctic Storm

Sassenack on äärmiselt võimekas, jõuline ja kiire, pigem suuremat kasvu emane siberi haski. Ta on selline emane kes on võimeline isastega võrdselt tööd tegema. 2022 hooajal ainult kahe aastasena saavutasid nad koos venna Remarque ja Silveriga Östersundi MM-il hõbemedali. Sassuga on meil 2023 aasta kevasdeks päris kindlad aretusplaanid, kosjas käidud ja väljavalitu olemas väga kaugel Eestist. Kutsikad on plaanis enamus endale jätta, sõltub mitu sünnib ja siis otsustame mitu loovutusse anname. :) Aga ühest veel sündimata pesakonnast nii õhinas nagu praegu veel olnud ei ole. :) Oma üliaktiivsele iseloomule veab rakendit pigem taga pool, kuid suudab vabalt ka rakendi juhtkoer olla. Ta on hea söögiisuga ja kiiresti kosuv, väga kerge on teda üle sööta. Peame tema dieeti natuke rangemalt järgima kui teistel koertel. Sassenacki üks vendadest(Turbo) on Venemaal suures spordis ja tuli juba 2021 aastal DS1 RBN klassis Venemaa meistriks. Sassu vennad on veel Tintinabuli ja Marki.