KENNELIST

Alustasime siberi haski (inglise keeles Siberian Husky) tõu aretusega 2015. aastal. Esialgu oli meil ainult paar koera, kõik näituseliini päritolu. Aga kui sul juba on koerad, kes nii meeletult joosta tahavad, siis on loogiline nad ka kelgu ette rakendada, mille jaoks see tõug just aretatud on. Siis aga sosistab keegi sulle kõrva: „Mis sa arvad, kui sul oleks neljane rakend?” Ja kui sul on juba neli haskit, on sosistaja uuesti su õla taga, öeldes: „Mis sa kuuesest rakendist arvad?” Ja nii ikka samamoodi edasi …

Esimesest kelgukoerte võistlusest saati on aga minu hing sellele spordialale maha müüdud, seetõttu olemegi peamiselt aretanud töö- ja sportliini haskisid.

ELU HASKI TEMPOS!

See on selline elu, kus saad ainult natuke aega diivanil lesida, sest peagi tuleb kiirelt tõusta, et nagu marutuul koos koertega välja minna. Siis võid jälle end korraks diivanil välja sirutada, kuini action uuesti algab. Ja nii tund-tunnilt, päev-päevalt, aasta-aastalt.

Ela maal või linnas, haski võrdub kihutamine. Jooksmine, matkamine, jalg- ja tõukerattad, kelgud, lumelauad, suusad, tõukerattad – haski on igal alal käpp ning mõnus kaaslane pikkadel autosõitudel ja uute kohtade avastamisel.

Haskiga koos elades unustame kontori- ja digimaailmaga kaasas käiva stressi, taastame haiget saanud närvisüsteemi ja veedame igal hetkel kvaliteetaega. Haski annab võimaluse uurida enda uusi külgi ja saada paremaks inimeseks.

ARETUSSE LÄHEVAD KÕIGE-KÕIGE PAREMAD KOERAD

Meie jaoks on aretus ajendatud ajaloolisest eesmärgist, milleks on liikumine ja raske töö.

Aretusse mineva koeral jälgime ennekõike nelja erinevat asja:

  1. Iseloom
  2. Töötahe
  3. Terviseuuringud
  4. Välimik

KUTSIKAID MÜÜME AINULT EKL KIRJALIKU LEPINGU ALUSEL

Iga meie kennelis sündinud kutsikas saab kaasa ostu-müügilepingu, EL passi, EKL tõutunnistuse, kaela- ja jalutusrihma ning brändi Skyttens Baltic poolt 20 kg koti kutsikatoitu.

Kutsika kasvamisel oleme abiks igakülgse nõu ja jõuga, anname näpunäiteid õpetamisel ja treenimisel.

IGA MEIE KUTSIKAS ON SOTSIALISEERITUD!

Oleme kindlad, et inimkontakt kutsikate elu alguses koos erinevate helide ja lõhnadega aitab kaasa enesekindluse ja sotsialiseerimisoskuste arendamisele, mis jääb temaga kogu eluks. Seetõttu veedab kogu meie pere koos kutsikatega palju kvaliteetaega.

Uude koju saabudes kohaneb kutsikas lihtsalt, sest ta on elu algusest saati pere igapäevategemistesse kaasatud. Ütlen tihti inimestele, et koertega tegelemine ja nende kasvatamine pole töö, vaid see on meie pere elu. Kõik, mida me teeme või ei tee, keerleb ümber koerte – see on ööpäevaringne pühendumus ja vastutus.

MILLISED ON MEIE NÕUDED INIMESTELE, KES SOOVIVAD ENDALE KUTSIKAT?

Kui soovite meilt kutsikat osta, siis:

  • soovitame teil uurida Siberi haski tõu kohta ja veenduda, et olete pere uue liikme vastuvõtuks ja temaga koos elamiseks valmis;
  • palume teil natuke rääkida endast ja keskkonnast, kus kutsikas elama hakkab;
  • soovime tagatisraha, et hoida kutsikat teie jaoks kuni loovutamiseni.

Erle Hermann – vastutav, EKL ja FCI sertifitseeritud kasvataja